W czym specjalizuje się wasza kancelaria?

Oficjalne Centrum Odszkodowań PA DUFFY SOLICITORS powstało z myślą o Polakach mieszkających w Irlandii, którzy zmagają się z różnymi problemami prawnymi. Służymy pomocą prawną w rozmaitych problemach z prawem. Zajmujemy się uzyskiwaniem odszkodowań z tytułu wypadku w miejscu publicznym, wypadku w pracy, wypadku drogowego, błędu medycznego, pobicia oraz z tytułu zaniedbania. Nasza kancelaria charakteryzuje się skutecznością w działaniu, szybkością oraz pełnym profesjonalizmem.

W jakim czasie od wypadku można ubiegać się o wypłatę odszkodowania?

W Republice Irlandii i Irlandii Północnej termin starania się o wypłatę odszkodowania jest inny. Osoby, które zostały poszkodowane na terenie Republiki Irlandii mają czas na ubieganie się o odszkodowanie do 2 lat od wypadku, a z kolei w Irlandii Północnej jest to okres do 3 lat od wypadku. Zaleca się, aby jak najszybciej zgłaszać roszczenia odszkodowawcze.

Czy dojeżdżacie do klientów?

Tak, w celu zagwarantowania pełnej satysfakcji z naszych usług, Oficjalne Centrum Odszkodowań oferuje dojazd do klientów na terenie Irlandii Północnej oraz Republiki Irlandii. Nasi konsultanci dostarczają niezbędne dokumenty oraz informują o kolejnych etapach procesu ubiegania się o odszkodowanie, a także odpowiadają na wszelkie pojawiające się pytania.

Czy mam prawo do ubiegania się o odszkodowanie, gdy jestem sprawcą wypadku samochodowego?

W sytuacji spowodowania wypadku samochodowego, sprawca nie może ubiegać się o odszkodowanie. Jednak jeśli w Pańskim samochodzie byli pasażerowie, to oni mogą starać się o odszkodowania.

Kiedy mam prawo do ubiegania się o odszkodowanie?

Jest to uzależnione od typu zaistniałego wypadku. Jeżeli był to wypadek w pracy i był on spowodowany przez brak stosowania się pracodawcy do zasad bezpieczeństwa pracy, to można starać się o wypłatę odszkodowania powypadkowego. W przypadku wypadków samochodowych, wszyscy poszkodowani biorący udział w wypadku, poza sprawcą też posiadają takie prawo. Z kolei, gdy doszło do wypadku w miejscu publicznym nie z winy poszkodowanego, to ma on prawo do ubiegania się o odszkodowanie oraz o pokrycie wszystkich strat finansowych związanych z leczeniem.

Czy po wypadku zawsze należy zgłosić się do lekarza, żeby móc uzyskać odszkodowanie?

W procesie starania się o odszkodowanie powypadkowe wizyta w szpitalu czy też u lekarza nie jest obowiązkowa. Jednak udokumentowana opinia lekarska może być niezwykle pomocna w sklasyfikowaniu poniesionych w wyniku zaistniałego wypadku obrażeń i ran. Naturalnie każdej poszkodowanej w wypadku osobie zaleca się taką wizytę, gdyż niektóre dolegliwości mogą pojawić się nawet po kilku dniach od wypadku.

Obecnie wróciłam na stałe do Polski, ale będąc w Irlandii miałam wypadek. Czy mam prawo do uzyskania odszkodowania?

Niezależnie od Pani obecnego miejsca zamieszkania, gdy wypadek zdarzył się na terenie Republiki Irlandii lub Irlandii Północnej, to posiada Pani pełne prawo do ubiegania się o odszkodowanie powypadkowe. W takiej sytuacji cała korespondencja odbywa się drogą mailową bądź listową. Jedynie obecność w Irlandii będzie konieczna w sytuacji, gdy zostanie Pani wezwana na zgłoszenie się na komisję lekarską.

Czy mogę starać się o odszkodowanie, jeśli siedziałem jako pasażer w samochodzie, którym mieliśmy wypadek?

Oczywiście w takiej sytuacji ma Pan pełne prawo do ubiegania się o odszkodowanie, ponieważ niezależnie od tego kto spowodował wypadek samochodowy, wszyscy pasażerowie posiadają prawo do odszkodowania. Warto również pamiętać, iż odszkodowanie powinno zrekompensować wszelkie poniesione na skutek wypadku straty.

Czy mam prawo do ubiegania się o odszkodowanie, gdy sprawca wypadku samochodowego nie był ubezpieczony?

Nawet w takiej sytuacji posiada Pan prawo do ubiegania się o odszkodowanie. Gdy sprawca nie jest ubezpieczony to roszczenia odszkodowawcze są kierowane do Motor Insurance Bureau, który będzie Panu wypłacał należne odszkodowanie powypadkowe. Ważną kwestią w takiej sytuacji jest także zgłoszenie całego zdarzenia na policję.