Na terenie Irlandii Północnej oraz Republiki Irlandii tysiące ludzi korzysta każdego dnia z komunikacji miejskiej. Obowiązkiem firm, które zajmują się transportem publicznym jest zagwarantowanie bezpiecznej podróży wszystkim pasażerom. Należy pamiętać, iż jeśli dojdzie do kolizji, w której będzie brał udział kierowca tramwaju, autobusu, pociągu bądź taksówki, pasażerowie mają prawo do ubiegania się o odszkodowanie za wypadek w komunikacji miejskiej.

Prawo to pasażerowie posiadają bez względu na to, kto spowodował wypadek. W drodze do wypłacenia odszkodowania niezbędnym dowodem staje się bilet przejazdu, który potwierdzi, iż dana osoba brała udział w takim zdarzeniu. Dodatkowo, aby ubiegać się o odszkodowanie należy zebrać następujące informacje: czas i miejsce zdarzenia, dane środka transportu komunikacji miejskiej, czyli numer linii oraz tablicy rejestracyjnej, a także dane drugiego pojazdu, który uczestniczył w kolizji. Jeżeli pasażer podejmie decyzję o wniesieniu roszczenia odszkodowawczego to doradzamy, aby zasięgnąć profesjonalnej porady prawnej przed podjęciem takiego działania.

Najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie niezależnej porady prawnej od doświadczonych oraz wykwalifikowanych prawników, którymi dysponuje nasza kancelaria PA DUFFY SOLICITORS. Zachęcamy do zgłoszenia wypadku poprzez wypełnienia formularza na naszej stronie bądź kontakt telefoniczny. Irlandzkie Centrum Odszkodowań PA DUFFY SOLICITORS gwarantuje pełne zadowolenie z oferowanych przez nas usług.