W kraju europejskim obowiązkiem każdego właściciela pojazdu jest wykupienie ubezpieczenia. Wówczas w przypadku wystąpienia kolizji, poszkodowany może starać się o uzyskanie odszkodowania. W przypadku zdarzeń na terenie Irlandii Północnej ważne jest, aby zrobić to w ciągu 3 lat od dnia wypadku, a z kolei w sytuacji wypadku na terenie Republiki Irlandii poszkodowany ma 2 lata. W przeciwnym razie sprawa ulegnie przedawnieniu.

Należy pamiętać, że nawet jeśli sprawca wypadku nie ubezpieczył samochodu to poszkodowany mimo wszystko posiada prawo do rekompensaty. Istotnym elementem jest także udokumentowanie powstałej szkody oraz przebiegu leczenia. Należy zadbać o zebranie takich informacji, jak marka i model pojazdu, tablica rejestracyjna, imię, nazwisko oraz adres sprawcy wypadku samochodowego. Należy także udać się do lekarza, a udokumentowany przebieg leczenia, odegra kluczową rolę w wysokości wypłacanego odszkodowania.

W trudniejszych sytuacjach, w których jest konieczna długotrwała rehabilitacja, poszkodowany narażony jest na większe koszty oraz może stracić możliwość zarobkowania. W związku z tym poszkodowany może złożyć roszczenie o wypłatę odszkodowania za naprawę pojazdu, leczenie i okres rehabilitacji, utracone zarobki, wydatki na dojazdy do lekarzy, uszkodzone w wyniku kolizji mienie, koszty parkingu oraz pomocy drogowej.

Nasza kancelaria PA DUFFY SOLICITORS zajmuje się pomocą prawną w uzyskaniu odszkodowania za wypadek samochodowy. Nasi specjaliści doradzą Państwu oraz wywalczą najwyższą możliwą kwotę odszkodowania. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w języku polskim z nami bądź wypełnienie formularza zgłoszeniowego na naszej stronie.