Schody to element infrastruktury każdego terenu czy też budynku umożliwiający poruszanie się między różnymi poziomami. Ta część infrastruktury musi spełniać określone kryteria przepisów budowlanych, dotyczących ich wielkości oraz stanu technicznego. Odpowiedzialność za konserwację schodów w miejscach publicznych ponosi zarządca obiektu, który jest także zobowiązany do należytej kontroli.

Istnieje jednak wiele czynników powodujących, iż przepisy bezpieczeństwa nie są przestrzegane. Skutkuje to często możliwością potknięcia się lub upadku, w wyniku którego można odnieść różnego rodzaju obrażenia, takie jak skręcenie kostki, złamanie ręki, nogi, śródstopia, uszkodzenie kręgosłupa czy uraz twarzy. Jeśli doszło do takiej sytuacji nie z winy poszkodowanego, to posiada on prawo do ubiegania się o odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot za wszystkie straty poniesione w związku z takim wypadkiem.

Niezwykle istotna w takiej sytuacji jest wizyta u lekarza, która określi zakres poniesionych obrażeń. Jeśli takie zdarzenie miało miejsce na terenie Irlandii Północnej maksymalnie 3 lata temu, bądź na terenie Republiki Irlandii – 2 lata temu, to zachęcamy do skorzystania z porady prawnej naszego Irlandzkiego Centrum Odszkodowań PA DUFFY SOLICITORS. Doradzimy jakie działania należy podjąć oraz pomożemy wywalczyć najwyższą kwotę odszkodowania z tytułu wypadku w miejscu publicznym. Prosimy o kontakt telefoniczny w języku polskim z naszą kancelarią lub przy pomocą formularza zgłoszeniowego na naszej stronie internetowej.