Niestety wypadkowi można ulec we wszelkiego rodzaju miejscach publicznych lub prywatnych, w parku, na chodniku, w centrum handlowym, w kinie, w pubie czy restauracji. Tego typu wypadki spowodowane są bardzo często potknięciem się, poślizgnięciem się albo upadkiem na uszkodzonym chodniku, drodze lub na mokrej nawierzchni.

W sytuacji, gdy jest się poszkodowanym w wyniku wypadku w miejscu publicznym należy niezwłocznie zgłosić takie zdarzenie pracownikom danego miejsca, zrobić zdjęcia miejsca zdarzenia, zebrać dane od świadków oraz poinformować lekarza co dokładnie było przyczyną takiego zdarzenia. Wizyta u lekarza staje się także dowodem potwierdzającym zakres odniesionych obrażeń i ułatwia to uzyskanie odpowiedniego odszkodowania.

Gdy doszło do wypadku w miejscu publicznym nie z winy poszkodowanego ma on prawo do ubiegania się o odszkodowanie zdrowotne oraz o pokrycie wszystkich strat finansowych związanych z leczeniem. Jeśli zdarzyło się Państwu brać udział w takim wypadku na terenie Irlandii Północnej bądź Republiki Irlandii, specjaliści z naszego Irlandzkiego Centrum Odszkodowań PA DUFFY SOLICITORS chętnie Państwu pomogą w wywalczeniu należnej rekompensaty za odniesione urazy. Można skontaktować się z naszą kancelarią telefonicznie lub za pomocą formularza zgłoszeniowego podając szczegóły wypadku. Niezwłocznie skontaktujemy się z Państwem oraz doradzimy jakie działania należy podjąć.