Roszczenia z tytułu zaniedbań medycznych w sprawach operacji implantów siatkowych w Irlandii Północnej.

Implanty siatkowe są używane na całym świecie w zaburzeniach statyki narządu rodnego (POP) i wysiłkowego nietrzymania moczu (SUI). Implant taki jest wstawiony na stałe i ma na celu wspomagać pęcherz moczowy i inne organy. W ciągu ostatnich lat zgłaszano wiele komplikacji spowodowanych użyciem siatki przezpochwowej, łącznie ze skargami związanymi z  użyciem wadliwych implantów siatkowych oraz z błędami medycznymi. Zgłoszenia miały na celu ostrzeżenie pacjentów o ryzyku zabiegu,  bez podania alternatywnych metod.

Doprowadziło to do przerwy w używaniu siatki chirurgicznej w Irlandii Północnej, a wcześniej w Anglii i Walii, na czas ocenienia ryzyka leczenia.

Kobiety zgłaszały takie komplikacje jak krwawienie, silny ból, zniszczenie nerwu i infekcje, jak i depresję i problemy psychiczne. W wielu przypadkach nie zostały one odpowiednio ostrzeżone przed głęboko wpływającymi na życie efektami leczenia. Co gorsza, implanty siatkowe są bardzo trudne do usunięcia ze względu na możliwość wystąpienia komplikacji, co zwiększa ból i cierpienie tysięcy kobiet w WB i Irlandii.

Kobiety już nie cierpią w milczeniu i ostatnio wpłynęło mnóstwo pozwów przeciwko urzędom administracji państwowej i producentom.

W Anglii NHS wypłaciło 327 798 GBP czterem kobietom, które stwierdziły, że zastosowano u nich siatkę przezpochwową bez ich wyraźnej zgody. Grupa kobiet z Irlandii Północnej wnosi pozew o zaniedbania medyczne przeciwko NHS z powodu komplikacji związanych z implantami siatkowymi.

Amerykańska firma „Johnston & Johnston” została pozwana przez 400 kobiet w WB za wprowadzenie do obrotu wadliwych implantów siatkowych, które spowodowały uszkodzenia.

Kobiety, które odniosły obrażenia z powodu wadliwych implantów siatkowych mogą mieć prawo do kompensaty za wywołane przez nie ból i cierpienie. Podobnie, jeśli lekarz nie wytłumaczy ryzyka jakie niesie za sobą zabieg lub nie otrzyma pełnej zgody na zabieg, pacjent może mieć prawo do wniesienia roszczenia kompensacyjnego.

W kancelaria „IRLANDZKIE CENTRUM ODSZKODOWAŃ PA Duffy and Company SOLICITORS ” nasi doświadczeni w pozwach o zaniedbania medyczne adwokaci oferują poradę prawną i reprezentację w sądzie dla kobiet, które doświadczyły cierpienia w wyniku komplikacji spowodowanych implanetm siatkowym. Służymy poradą prawną zarówno w Irlandii Północnej jak i Republice Irlandii.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to temat intymny i trudny do omówienia,  ale nasi prawnicy podejdą do niego ze zrozumieniem i w profesjonalny sposób, a co najważniejsze, będą walczyć o rekompensatę na jaką Pani zasługuje.

Czasowa przerwa w stosowaniu siatek przezpochwowych w WB jest pozytywnym krokiem w kierunku załagodzenia ryzyka na jakie są wystawione kobiety korzystające z tego zabiegu, jak i krokiem w przyszłość. Jednakże, jest to mały krok w kierunku załagodzenia sytuacji tysięcy kobiet w WB, które już przeszły zabieg i codziennie cierpią z powodu bolesnych efektów ubocznych.

Wydaje się, że NHS jak i prywatne praktyki nie radzą sobie z regulacją użycia implantów siatkowych. Wina leży także po stronie producentów, którzy wprowadzili na rynek wadliwe produkty.

Pierwszym krokiem w celu wniesienia roszczenia jest rozmowa z naszym konsultantem. Możesz to zrobić dzwoniąc na numer: UK (0044) 07407 806 806 ROI  (00353) 838 872 301 lub drogą elektroniczną pisząc na adres: contact@paduffy-odszkodowania.com

Skorzystaj z bezpłatnej porady

Jeśli jesteś ofiarą błędu lekarskiego z regionu irlandii północnej lub republiki irlandii, skontaktuj się z nami.

Zadzwoń Teraz pod numer telefonu UK (0044) 07407 806 806 ROI (00353) 838 872 301 lub Wypełnij Formularz Kontaktowy i skontaktujemy się z tobą najszybciej jak to możliwe.